  • Vulcan, 72SS-6B36GT, Range, 72″ Restaurant, Gas
    • Endurance Restaurant Range
    • gas
    • 72″
    • (6) 30000 BTU burners with lift-off burner heads
    Add to Quote
    Additional information
    Vendor Name
    Size 72"
    Power Type gas
    BTU 20,001 to 50,000 BTU, 300,001 BTU and Above, 30000 BTU, 310000 BTU
    Style Restaurant
    Product Type range
    Number of Burners 6 burners
    Width 4", under 12"
    Thickness ,
    Legs ,
    Material stainless steel
    Control Type thermostatic
    Safety and Compliance , ,
    Features adjustable legs
    Temperature Control
    Minimum Order Quantity 1
    Shipping Uom each
    Uom each
    Case Pack 1
    Packed By 1 each
    Weight Unit lbs
    Always Freight Yes
    Vendor Category Range, 72" Restaurant, Gas