  • Vulcan, 48C-2B36G, Range, 48″ Restaurant, Gas
    • Endurance Restaurant Range
    • gas
    • 48″
    • (2) 30000 BTU burners with lift-off burner heads
    Add to Quote
    Additional information
    Vendor Name
    Size 48"
    Power Type gas
    Style Restaurant
    Product Type range
    BTU 150,001 to 225,000 BTU, 150000 - 224000 BTU, 155000 BTU, 20,001 to 50,000 BTU, 30000 BTU
    Number of Burners 2 burners
    Width 4", under 12"
    Thickness ,
    Legs ,
    Material stainless steel
    Safety and Compliance , ,
    Control Type manual controls
    Features adjustable legs
    Minimum Order Quantity 1
    Shipping Uom each
    Uom each
    Case Pack 1
    Packed By 1 each
    Weight Unit lbs
    Always Freight Yes
    Vendor Category Range, 48" Restaurant, Gas