  • Vulcan, 36C-2B24G, Range, 36″ Restaurant, Gas
    • Endurance Restaurant Range
    • gas
    • 36″
    • (2) 30000 BTU burners
    Add to Quote
    Additional information
    Vendor Name
    Size 36"
    Power Type gas
    Style Restaurant
    Product Type range
    BTU 100,001 to 150,000 BTU, 100000 - 149000 BTU, 135000 BTU, 20,001 to 50,000 BTU, 30000 BTU
    Number of Burners 2 burners
    Width 4", under 12"
    Thickness ,
    Legs ,
    Material stainless steel
    Safety and Compliance , ,
    Features adjustable legs
    Minimum Order Quantity 1
    Shipping Uom each
    Uom each
    Case Pack 1
    Packed By 1 each
    Weight Unit lbs
    Always Freight Yes
    Vendor Category Range, 36" Restaurant, Gas