Join The List
Be the first to hear what’s happening at Zepole Supply Co.
Sign up for updates on our new Minnesota store, plus in-stock equipment, limited-time deals, and featured products from top manufacturers.
No products in the Quote Basket.
| Vendor Name | Manitowoc |
|---|---|
| cst_Type | nugget |
| Width | 12" to 24", 20"-29", 22" |
| Height | 20" to 29", 20"-29", 27-3/8" |
| Features | |
| Output | 1025 lb/24 hours, 776-1200 lbs, production capacity up to 1025 lb/24 hours at 70/50 (840 lb AHRI certified at 90/70) |
| Compressor Style | remote refrigeration |
| Subcategory | undercounter ice machine |
| Ice Type | nugget, nugget style |
| Depth | 12" to 24", 23-5/8" |
| Product Type | ice maker |
| Material | stainless steel |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-sanitation |
| Area | 22"W x 23-5/8"D x 27-3/8"H |
| Refrigerant Type | R404a |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | each |
| Uom | each |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 38019 |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Ice Maker, Nugget-Style |
| Specsheet | View Specsheet |










Sign up for updates on our new Minnesota store, plus in-stock equipment, limited-time deals, and featured products from top manufacturers.