Join The List
Be the first to hear what’s happening at Zepole Supply Co.
Sign up for updates on our new Minnesota store, plus in-stock equipment, limited-time deals, and featured products from top manufacturers.
No products in the Quote Basket.
| Vendor Name | Manitowoc |
|---|---|
| Ice Type | cube, cube-style, half-size dice cubes |
| Size | half size |
| Depth | 12" to 24", 14" |
| Width | 12" to 24", 22" |
| Height | 20" to 29", 24" |
| Product Type | ice maker |
| Safety and Compliance | cULus, energy star, NSF |
| Area | 22"W x 14"D x 24"H |
| Compressor Style | remote refrigeration |
| Cooling | air cooled |
| Output | 825 lb/24 hours, production capacity up to 825 lb/24 hours at 70/50 (728 lb AHRI certified at 90/70) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | each |
| Uom | each |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 38019 |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Ice Maker, Cube-Style |
| Specsheet | View Specsheet |










Sign up for updates on our new Minnesota store, plus in-stock equipment, limited-time deals, and featured products from top manufacturers.