Join The List
Be the first to hear what’s happening at Zepole Supply Co.
Sign up for updates on our new Minnesota store, plus in-stock equipment, limited-time deals, and featured products from top manufacturers.
No products in the Quote Basket.
| Vendor Name | Eagle Group |
|---|---|
| Width | 49" to 60", 60", 60" - 72" |
| Height | 12" - 24", 12" to 19", 14" |
| Capacity | 250 - 1200 Lb., 501 to 1000 lbs, 800 lbs |
| Style | mobile, swivel |
| Depth | 12" to 24", 18" |
| Product Type | can racks, dunnage rack |
| Safety and Compliance | NSF |
| Area | 60"W x 18"D x 14"H |
| Design | mobile |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | each |
| Uom | each |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 199388903 |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Dunnage Rack, Mobile |
| Specsheet | View Specsheet |










Sign up for updates on our new Minnesota store, plus in-stock equipment, limited-time deals, and featured products from top manufacturers.