No products in the Quote Basket.
| Vendor Name | Nemco |
|---|---|
| Features | bun warmer, NSF |
| Door Type | sliding, sliding door |
| Product Type | hot dog cooking equipment, hot dog steamer |
| Material | glass, stainless steel, tempered glass |
| Depth | 12" to 24", 15" |
| Style | countertop |
| Width | 12" to 24", 13.5" |
| Amps | 3.6 Amps, under 5 Amps |
| Height | 12" to 19", 18" |
| Voltage | 121 to 240V, 220v |
| Wattage | 501 to 800 Watts, 800 watts |
| Safety and Compliance | NSF |
| Area | 13.5"W x 15"D x 18"H |
| Design | countertop |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | each |
| Uom | each |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 43526 |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Hot Dog Steamer |
| Specsheet | View Specsheet |









