Join The List
Be the first to hear what’s happening at Zepole Supply Co.
Sign up for updates on our new Minnesota store, plus in-stock equipment, limited-time deals, and featured products from top manufacturers.
No products in the Quote Basket.
| Vendor Name | Nemco |
|---|---|
| Door Type | sliding, sliding door |
| Features | bun warmer |
| Control Type | thermostatic |
| Product Type | hot dog bun storage & warming, hot dog bun warmer |
| Depth | 25.625", 25" to 35" |
| Width | 25" to 36", 35.5" |
| Amps | 2.8 amps, under 5 Amps |
| Voltage | 121 to 240V, 230v |
| Wattage | 501 to 800 Watts, 650 watts |
| Material | stainless steel |
| Area | 35.5"W x 25.625"D |
| Temperature Control | adjustable thermostat, thermostatic |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | each |
| Uom | each |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 43526 |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Hot Dog Bun / Roll Warmer |
| Specsheet | View Specsheet |










Sign up for updates on our new Minnesota store, plus in-stock equipment, limited-time deals, and featured products from top manufacturers.