No products in the Quote Basket.
| Vendor Name | Louis Tellier |
|---|---|
| Material | silicone |
| Features | dishwasher safe, Made in Italy, non-stick |
| Product Type | baking mold, molds |
| Size | mini, mini size |
| Depth | 3/4", under 12" |
| Width | 1-3/4", under 12" |
| Height | 1-3/4", under 12" |
| Capacity | (30) 1/2 oz., under 10 oz. |
| Safety and Compliance | toxic free, toxin free |
| Durability and Resistance | dishwasher safe, freezer safe, microwave safe |
| Area | 1-3/4" W x 3/4" D x 1-3/4" H |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | each |
| Uom | each |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Baking Sheet, Pastry Mold, Flexible |









