No products in the Quote Basket.
| Vendor Name | Federal Industries |
|---|---|
| Features | cULus, LED lighting, Made in USA, UL EPH Classified |
| Product Type | refrigerated merchandiser |
| Color | black, neutrals |
| Depth | 36" to 50", 40 |
| Width | 73" to 84", 84" |
| Height | 60", 60" to 69" |
| Horsepower | 1-3/4 HP, under 1 HP |
| Number of Tiers | 3-tiers |
| Refrigeration | refrigerated, self-contained refrigeration |
| Number of Shelves | 3 shelves |
| Safety and Compliance | cULus, UL EPH Classified |
| Compressor Style | self contained |
| Area | 84"W x 40"D x 60H |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | each |
| Uom | each |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Refrigerated Self-Serve Island |
| Specsheet | View Specsheet |









