Join The List
Be the first to hear what’s happening at Zepole Supply Co.
Sign up for updates on our new Minnesota store, plus in-stock equipment, limited-time deals, and featured products from top manufacturers.
No products in the Quote Basket.
| Vendor Name | Crown Steam |
|---|---|
| Wattage | 10 kW, 6 to 10 kW |
| Product Type | kettles/steamers, steamer |
| Style | countertop |
| Width | 12" to 24", 18" |
| Voltage | 121 to 240V, 208v |
| Capacity | 1 to 5 pans, 4 pan |
| Design | countertop |
| Features | auto fill |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | each |
| Uom | each |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Counter Steamer |
| Specsheet | View Specsheet |










Sign up for updates on our new Minnesota store, plus in-stock equipment, limited-time deals, and featured products from top manufacturers.