No products in the Quote Basket.
| Vendor Name | CMA Dishmachines |
|---|---|
| Features | booster heater included, chemical pump, chemical pump included |
| Style | built in, undercounter |
| Output | 10 to 20 racks per hour, 20 racks/hour, 20 racks/hr |
| Product Type | glass washer |
| Depth | 25" to 35", 27" |
| Width | 12" to 24", 24" |
| Height | 30" to 39", 40 |
| Horsepower | 1 HP, under 1 HP |
| Material | stainless steel |
| Number of Racks | 20 racks |
| Safety and Compliance | cULus, energy star, NSF |
| Installation Type | top mount |
| Area | 19-3/4" x 19-3/4", 24"W x 27"D x 33-3/8"H |
| Design | built in, undercounter |
| Temperature Control | digital temperature gauge |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | each |
| Uom | each |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Glasswasher |









