No products in the Quote Basket.
| Vendor Name | Bunn |
|---|---|
| Features | hot water faucet |
| Style | automatic, built in |
| Subcategory | coffee/tea |
| Product Type | coffee brewer |
| Height | 8-1/2" , under 12" |
| Voltage | 0 to 120V, 120v, 208-240v |
| Amps | 11 to 15 Amps, 15 Amps, 16 to 20 Amps, 20 Amps |
| Safety and Compliance | NSF, UL |
| Capacity | 200 oz, 71 oz. and above |
| Control Type | automatic, digital controls |
| Design | built in |
| Temperature Control | digital temprature control |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | each |
| Uom | each |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 072504081465 |
| Shipping Origin | 62703 |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Coffee Brewer for Thermal Server |
| Specsheet | View Specsheet |









