No products in the Quote Basket.
| Vendor Name | American Metalcraft |
|---|---|
| Shape | oblong |
| Capacity | 1-2 qt, 41 to 50 oz., 42 oz. |
| Material | melamine |
| Product Type | bowl, bowls |
| Color | neutrals, white |
| Width | 9", under 12" |
| Height | 2", under 12" |
| Length | 12", under 12" |
| Area | 12"L x 9"W x 2"H |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Shipping Uom | each |
| Uom | each |
| Case Pack | 8 |
| Packed By | 8 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 60131 |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Bowl, Plastic, 1 - 2 Qt (32 - 95 Oz) |









